czwartek, 18 lutego 2016, 10:40

Jak zaplanować podróż?

Coraz mniej ludzi korzysta z usług biur podróży. Częściej decydują się zorganizować wyjazd na własną rękę. Takie rozwiązanie daje sporo korzyści, m.in. finansowych.
Podróże na własną rękę Podróże na własną rękę

Jak zabrać się za organizację takiego wyjazdu? Od czego zacząć? O czym nie zapomnieć?

Najlepiej rozpocząć od regularnego śledzenia stron internetowych tanich przewoźników. Znajdź miejsca, do których chciałbyś się udać. Często linie lotnicze oferują kuszące okazje, dzięki czemu można trafić na naprawdę tanie bilety.

Następnym krokiem jest rezerwacja hotelu, czy też hostelu. Wszystko zależy od tego, ile na taką podróż chciałbyś wydać. Istnieje wiele stron, na których możesz obejrzeć liczne oferty noclegowe. Ważne, aby tydzień przed wyjazdem zadzwonić, albo napisać do hotelu, do którego się udajesz, w celu potwierdzenia rezerwacji i upewnienia się, że wszystko jest w porządku.

Warto również zebrać informacje, na temat miejsca, do którego jedziesz. Sprawdź, jaki numer autobusu odjeżdża spod lotniska, do miejscowości, w której będziesz przebywał. Jak dojść z przystanku do hotelu, jak dostać się do miejsc, które cię interesują, do plaży, czy konkretnych punktów turystycznych. Unikniesz niepotrzebnego stresu, gdy udasz się na wakacje dobrze przygotowany. A poza tym zaoszczędzisz sporo czasu, który zapewne poświęciłbyś na szukanie konkretnych miejsc.

Istotną sprawą jest również budżet. Sprawdź, ile kosztują bilety autobusowe, wejściówki do miejsc turystycznych, ile płaci się za posiłek w restauracjach. Dzięki temu będziesz świadomy, ile mniej więcej pieniędzy potrzebujesz.

Samodzielna organizacja wyjazdu za granicę wcale nie jest trudna. Wystarczy poświęcić trochę czasu, aby zaplanować udaną podróż. 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Panorama Pragi

    Europejskie metropolie na weekendowy wypad - Praga

    Kiedy zapragniemy wybrać się na wycieczkę, a nie mamy czasu ani możliwości na urlop, warto odwiedzić pobliskie metropolie. Dwa dni wystarczą na intensywne zwiedzanie, poznanie lokalnej kuchni i imprezę za granicą. »

  • Couchsurfing

    Couchsurfing

    Słyszałeś kiedyś słowo couchsurfing? Zastanawiałeś się, co to jest? Dlaczego jest tak bardzo popularne? »

Zobacz również