niedziela, 07 lutego 2016, 22:22

Islandia - kraj dla prawdziwych mężczyzn

Marzy ci się odpoczynek z dala od zgiełku i tysięcy turystów? Postaw na Islandię!
islandia_pixabay islandia_pixabay

Urlop w w miejscu, gdzie roi się od turystów, a temperatura sięga zenitu nie dla każdego kojarzy się z przyjemnością i odpoczynkiem. Coraz więcej osób decyduje się na wycieczki w miejsca rzadko odwiedzane, odbiegające od powszechnego wyobrażenia idealnych wakacji.

Miejscem takim niewątpliwie jest Islandia. Docenisz jej piękno, jeżeli wolny czas spędzasz aktywnie, a kontakt z naturą koi nerwy i wprowadza odrobinę ciszy i spokoju do twojego szybkiego życia. I chociaż dotarcie tam wymaga wiele czasu i sporych funduszy, to naprawdę warto!

Klimat

Temperatura jest tu znośna tylko dla najwytrwalszych, bo w najcieplejszym okresie w roku nie przekracza ona kilkunastu stopni Celsjusza. Co prawda nie odpoczniesz tam opalając się na plaży, ale aktywnie – zwiedzając, wędrując, obserwując naturę. Dodatkowo nie znajdziesz prawdopodobnie innego miejsca na ziemi, w którym powietrze jest czystsze i bardziej zahartuje twój organizm.

Krajobraz

Malownicze widoki zrekompensują ci każdy przebyty dla nich kilometr i każdą wydaną na podróż złotówkę. Gejzery, wulkany, wodospady i lodowce, które do tej pory znałeś tylko z telewizji, wywrą na tobie niezapomniane wrażenie.

Wyciszenie

Nigdzie nie odpoczniesz tak, jak tej chłodnej wyspie. Od razu poczujesz, że udało ci się uciec od zgiełku codziennego życia, od jego szybkiego tempa i wiecznie trwającym wyścigiem. Wyciszysz się, naładujesz baterie i wrócisz do rzeczywistości z całkiem nowymi pokładami energii.

Źródło: pixabay.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Panorama Pragi

    Europejskie metropolie na weekendowy wypad - Praga

    Kiedy zapragniemy wybrać się na wycieczkę, a nie mamy czasu ani możliwości na urlop, warto odwiedzić pobliskie metropolie. Dwa dni wystarczą na intensywne zwiedzanie, poznanie lokalnej kuchni i imprezę za granicą. »

  • Couchsurfing

    Couchsurfing

    Słyszałeś kiedyś słowo couchsurfing? Zastanawiałeś się, co to jest? Dlaczego jest tak bardzo popularne? »

Zobacz również