czwartek, 17 marca 2016, 08:57

Couchsurfing

Słyszałeś kiedyś słowo couchsurfing? Zastanawiałeś się, co to jest? Dlaczego jest tak bardzo popularne?
Couchsurfing Couchsurfing

Tanie podróżowanie stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Okazją do tego jest właśnie couchsurfing, czyli strona, na której możesz znaleźć darmowy nocleg. Znajduje się tam kilka milionów osób, z całego świata.

Na czym to polega?
Na początku musisz się zalogować na stronie, założyć swój profil, podać najważniejsze informacje o sobie, czy też dodać zdjęcia. Istotne jest również, aby podać, jakie warunki do spania jesteś w stanie zaproponować innym osobom, np. czy będzie to pokój, czy kanapa w salonie. Gdy sam będziesz szukał noclegu, ważne, aby patrzeć na ilość komentarzy, które umieszczają inni pod profilami. Da ci to rozeznanie do kogo warto pojechać.

Jakie są zalety?
Korzyści takiej formy podróżowania jest wiele. Zaczynając od oszczędności, darmowego noclegu. Jednak równie istotne jest to, co taka wizyta da ci, ale nie w kwestii materialnej.
Poznanie nowych, ciekawych ludzi, z różnych stron świata. Ćwiczenie języków obcych. Zobaczenie innych kultur, poznanie mentalności innych narodowości. Jest szansa, że trafisz na naprawdę ciekawe osobowości, które będą w stanie wiele cię nauczyć i pokazać miasto do którego się udajesz, w sposób, w który w innej sytuacji nie byłbyś w stanie zobaczyć.
Ty również możesz dać wiele od siebie tej drugiej osobie. Couchsurfing to dobra okazja do nawiązania przyjaźni, z ludźmi, z różnych części świata.

A wady?
Oczywiście zawsze trzeba się liczyć z pewnym ryzykiem. Czasami warunki, w których przyjdzie mieszkać, mogą być mało komfortowe. Czy też ludzie, u których będziesz przebywać, mogą być problemowi, a ich tryb życia nie do końca będzie musiał ci odpowiadać.

Źródło: dziennikturystyczny.pl

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Panorama Pragi

    Europejskie metropolie na weekendowy wypad - Praga

    Kiedy zapragniemy wybrać się na wycieczkę, a nie mamy czasu ani możliwości na urlop, warto odwiedzić pobliskie metropolie. Dwa dni wystarczą na intensywne zwiedzanie, poznanie lokalnej kuchni i imprezę za granicą. »

  • Podróże na własną rękę

    Jak zaplanować podróż?

    Coraz mniej ludzi korzysta z usług biur podróży. Częściej decydują się zorganizować wyjazd na własną rękę. Takie rozwiązanie daje sporo korzyści, m.in. finansowych. »

Zobacz również